Zelená myseľ

Samozrejmosťou by malo byť triedenie odpadu – sklo, papier, PET flaše, tetrapaky.

Výmena všetkých žiarovek v dome za žiarivky a LED svetlá (=zároveň vysoká úspora na elektrike).

Nie všetok riad treba umývať horúcou vodou alebo v umývačke riadu – ak nieje mastný tak ihneď po použitý ho stačí častokrát len opláchnuť studenou vodou (+ úspora za teplú vodu a saponat).

Nenechávať nabíjačku po nabití telefónu v elektrickej sieti.

Namiesto plnej vane vody len rýchlu sprchu – cez zimu, keď sa človek toľko nepotí tak sa netreba sprchovať úplne každý deň (nieje to dokonca zdravé ani pre pokožku, ktorá si potom nestíha obnovať svoju funkciu). A skúste častejšie studenú sprchu namiesto horúcej – šetríte nielen prírodu a svoje peniažky ale aj svoje zdravie.

V práci skúste netlačiť zbytočné veci na papier a keď už niečo potrebujete vytlačiť (napr. graf na poradu) tak neskôr využite druhú stranu ako šmírak. Ak je to možné tak si odkladajte takýto papier a neskôr ho vezmite do zberu.

Na toalete, kde sú pri umývadle namiesto sušičky rúk tie kúsky papiera tak si po umytí skúste poriadne vytriast prebytočnú vodu z rúk do umývadla a potom hneď uvidíte, že na utretie rúk do sucha Vám často krát bude stačiť jeden jediný útržok a nie 5-6 kusov.

Stromy môžete ešte chrániť aj tak, že na toalete neminiete cely kotúč WC-paperia naraz. To je tak na upchatie misy – niekedy mi to pripadá akoby dotyčný predomnou si asi vytrpel svoje a musel sa pri tom neskutočne potiť a tak okrem klasického použitia WC-papiera si ním ešte poutieral aj celé čelo, spotenú hruď, chrbát a ja neviemčo ešte. Alebo? Alebo tam boli asi naraz šiesti či siedmi 😀