Užitočné aplikácie pre Váš Android

Android_logoMnohí z Vás už zaiste zistili, že nájsť užitočnú aplikáciu pre Váš smartphone, či tablet môže byť niekedy veľmi obtiažne. Momentálne je trh doslova zaplavený rôznymi aplikáciami, a keď hľadáte napríklad jednoduchý nákupný zoznam máte na výber desiatky až stovky produktov. Orientovať sa pri výbere počtom získaných hviezdičiek nemá zmysel, pretože výber Vám to nejak výraznejšie nezúži. Preto som sa rozhodol vybrať pre Vás najlepšie android aplikácie, ktoré sú navyše free – bezplatné. Môj postup pri výbere aplikácií, ktoré tu uvádzam a ktoré Vás dúfam zaujmú, bol nasledovný. V prvom rade ma musela zaujať už ukážka obrázkov t.j. pracovné prostredie aplikácie a opis na googleplay markete. Takto som si vybral a stiahol 5 až 10 aplikácií k danej téme a tie som v krátkosti odskúšal a hodnotil som hlavne prostredie, jednoduchosť na pochopenie a stabilitu aplikácie. Takto som si z desiatich vybral jednu.

Samozrejme je to len môj subjektívny výber a možno Vy by ste si zvolili inú alternatívu. Na internete síce môžete nájsť TOP10, TOP33 a ešte neviem aký TOP avšak väčšinou sú v anglickom jazyku, čo by síce až tak nevadilo ale aspoň mňa teda vôbec nezaujali (len samé facebook, youtube, chrome a kopec iných, ktoré vlastne aj tak väčšinou máte už nainštalované od výrobcu smartphonu).

Ako teda vyzerá môj výber užitočných aplikácií pre Vás? Tu nájdete taký stručný prehľad a dúfam, že neskôr pridám aj podrobnejší opis a recenziu na zopár mojich obľúbených a na prvý pohľad možno zložitejších aplikácií. PS: takmer všetky uvedené aplikácie sú bezplatné.

Užitočné aplikácie:

Shopping ListShopping List Vám pomôže ušetriť peniaze, kedže už nebudete kupovať nepotrebné veci ale len to či si doma naplánujete kúpiť a čo Vám naozaj chýba v chladničke. Môžete si vytvoriť zvlášť nákupný zoznam pre potraviny, zvlášť napr. pre Baumax. Výhodou je aj možnosť zadávať si cenu pre výrobky v nákupnom zozname takže viete koľko cca. budete v pokladni platiť.

FlashLightFlashlight asi nemusím ani predstavovať. Ak občas potrebujete v noci niečo narýchlo nájsť a nemáte po ruke baterku ani iné svetlo táto aplikácia urobí plnohodnotú baterku z Vašeho mobilu.

WaterBodyAk máte problémy dodržiavať pitný režim, alebo Vám lekár prikázal zistiť koľko vody denne v priemere vypijete, je ideálnou aplikáciou pre Vás Water Your Body. Po zadaní Vašej váhy si aplikácia vypočíta koľko by ste toho mali denne minimálne vypiť.  Poslúži aj športovcom, ktorí si robia presné záznamy.

DiaroDiaro je Váš osobný zaheslovaný denník, kde si môžete zapisovať Vaše zážitky, myšlienky, aktivity či nápady. Ja osobne ho používam na stručný záznam zážitkov z výletov.

MenstruacnyŽeny určite ocenia aplikáciu pre záznam menštruácie a hlavne svojich plodných či neplodných dní. Túto aplikáciu Menštruačný kalendár som síce netestoval 😀 ale konkrétne táto dostala od užívateliek pomerne veľa hviezdičiek tak snáď sa bude páčiť aj Vám.

PenazenkaAk si radi zapisujete svoje príjmy a výdaje určite vyskúšajte Peňaženku. Táto aplikácia je síce od Prima Banky ale nebojte, vôbec nemusíte byť jej klientom a medzi podobnými produktmi bola fakt najlepšia. Ak však vždy nosíte so sebou USB kľúč a chcete si robiť aj rozpočty a a sledovať grafy svojich príjmov, výdajov a iné, tak Vám odporúčam program Money Manager zo stranky www.portableapp.com, ktorý osobne využívam už niekoľko rokov.

ZunoKeď už sme pri peniazoch, tak si určite vyskúšajte aplikáciu Vašej banky. Mne sa veľmi osvedčila apka od ZUNO banky. Je rýchla a bez chýb. To sa žial nedalo povedať o aplikácii od Slovenskej Sporiteľne, ktorú som si žiaľ musel odinštalovať, lebo očividne nieje ešte doladená.

SmeAsi jedno z najkvalitnejších spravodajstiev z domova i zo sveta nájdete v aplikácie od denníka SME. Ale ak máte v obľube iný spravodajský denník tak ho na Google Play markete určite nájdete.

ReceptyNeuverite ale bolo umením nájsť aspoň nejakú kuchársku knihu. Jediná aplikácia, ktorá stála zato bola Moje recepty. Ak máte tip na lepšiu tak okamžite sem s ním. Vopred ďakujem.

Pre tých čo majú prístup k internetu a veľa aj komunikujú s priateľmi je tu aplikácia WhatsApp. Najlepšie na nej je asi to, že tu väčšinou komunikujete s tými naozaj najbližšími priateľmi, kdeže dve podmienky sú aby dotyčný mal tiež nainštalovanú túto aplikáciu a hlavne aby ste každý mali v telefóne uložené číslo toho druhého. A potom sa neobmedzenému písaniu správ a posielaniu súborov už medze nekladú.

KnihyAk radi čítate knihy a navyše čítate kde sa len dá avšak ťahanie ťažkej knihy Vás obmedzuje skúste si nájsť vhodnú čítačku pdf kníh. Mne osobne vyhovuje Cool reader, svojou jednoduchosťou a prevedením. Dokáže prečítať všetky txt, doc a pdf dokumnty. Navyše si pomocou neho viete nájsť kopec bezplatných pdf kníh.

LidlNakupujete často v LIDL-i? Tak si určite stiahnite do Vašeho smartphonu aplikáciu, ktorá Vám ukáže aktuálne akcie v tomto obchodnom reťazci. Buď si vyberiete položku „akciový leták“ alebo tématický okruh, ktorý Vás zaujíma ako napr. „Dom a záhrada“ a podobne. A navyše ak ste v cudzom meste, či dokonca krajine a zapnete si GPS, tak Vám ukáže aj najbližšiu predajňu.

V dalšej časti Vám predstavím pracovné aplikácie, ktoré premenia Váš smartphone na nepostrádateľného pomocníka doma i v práci.

Ďalšie časti seriálu o android aplikáciách:

1. Užitočné aplikácie pre Váš Android

2. Android aplikácie – pracovné

3. Android aplikácie pre športovcov

4. Android aplikácie pre cestovateľov

5. Android aplikácie – hry

6. Andorid aplikácie – jazyky

7. Android aplikácie – hudba