Napriek tomu, že asi väčšina z nás využíva svoj smartphone hlavne na facebook, internet a hry chcem byť veľký optimista a skôr ako napíšem článok o zaujímavých hrách sa budem venovať pracovným aplikáciám, ktoré zmenia Váš mobil na mobilnú kanceláriu. Tak si rýchlo vyberte tie „svoje“, ktoré Vám uľahčia život. Snáď sa medzi nižšie uvedenými nájde aspoň jedna, ktorá Vás zaujme.
Pracovné aplikácie:
V žiadnom mobile by určite nemala chýbať aplikácia pre ľahšiu organizáciu a manažovanie Vašich súborov, aplikácii, obrázkov – roztrúsených kade tade po telefóne. V ASTRO File Manager si viete veľmi rýchlo prehľadať rôzne pamäťové média a organizovať súbory.
Advanced Mobile Care je vynikajúca all-in-one aplikácia, ktorá ponúka ochranu pred vírusmi, zvýšenie výkonu systému, task killer, šetrič batérie a zopár ďalších funkcií. Odporúčam spustiť funkciu „Clean“ z widgetu, vždy pred hraním hier.
Kingsoft Office je tuším jediná FREE aplikácia na prácu so súbormi typu Word, Excel, PowerPoint, ktorá ponúka okrem náhľadu aj plne funkčné editovanie týchto súborov.
Ak pri svojej práci využívate aj cudzí jazyk, môže sa s času na čas hodiť aj Prekladač od google. Od určitej verzie Androidu, je pri dostatku voľnej pamäte v telefóne možnosť využívať túto aplikáciu aj off-line. Prípade skúste jeden zo slovníkov, ktoré sú popísané v článku o Androide a štúdiu jazykov.
Poznámky ColorNote Notepads s možnosťou „nalepenia“ na úvodný display sú vynikajúcou pomôckou ako už viac nezabudnúť dôležité úlohy, myšlienky, nákupy a iné.
Pri práci s viacerými e-mailovými účtami sa Vám bude hodiť e-mailový klient ako napríklad K-9 Mail. Podporuje IMAP, POP3 a Exchange 2003/2007. Aplikáciu asi nieje potrebné bližšie predstavovať.
Keď som si inštaloval CamScanner tak som si myslel, že je to blbsť, ktorú sotva využijem. Myslíte? Za pár mesiacov používania nového smartphonu som už scanoval 7 dokumentov. Vynikajúca apka, ktorú časom určite oceníte.
Memento Database je výborna aplikacia na vytváranie prehľadných databáz ako napr. zoznam knih, CD, filmov, receptov a rôznych iných dát. Dáta môžete aj exportovať do PC, či zdieľať s inými luďmi.
SkyDrive je podľa môjho názoru jedno z najlepších cloud riešení (máte svoje dáta uložené na webe a máte k ním prístup z počítača doma, z telefónu a z práce).
Možno sú aj lepšie snímače čiarových kódov, ale Neo Reader mi aspoň zatiaľ fungoval 100%, veľmi jednoducho sa používa a hlavne mi načítal všetky kódy.
Ak potrebujete skryť svoje dokumenty pred zrakom nepovolaných osôb určite si nainštalujte Audio Manager reps. Hide it Pro. Za touto nevinne sa tváriacou aplikáciou je vlastne zaheslované úložisko dát.
Osobne síce uprednostňujem písať myšlienkové mapy na papier ale ak by chcel niekto aj aplikáciu tak najviac sa mi páčila jednoznačne Simple Mind Free.
Ak máte problém sústrediť sa na učenie alebo pracovnú úlohu, určite vyskúšajte túto aplikáciu. Ide o Pomodoro metódu, ktorá využíva obyčajný časovať na splnenie časti úlohy.
Aplikáciu Goal Manager, využívam na rýchly prehľad dôležitých mesačných úloh a ročných cieľov. Ale dá sa použiť aj na jednoduché plánovanie denných úloh. Widget na ploche mi pripomína zatiaľ nesplnené ročné ciele 🙂
Goals ToDo sa dá plnohodnotne používať aj ako Free verzia ale odporúčam obetovať tých 6 eur a kúpiť si verziu Pro (aj tá je prvé mesiace zadarmo). V tejto aplikácii si plánujem všetky dôležité projekty a úlohy zo súkromného života. Je to najviac využívaná aplikácia čo mám a funguje na princípe GTD – Get Things Done. O tejto aplikácii a celkovo metóde urobím neskôr podrobnejšiu recenziu, pretože zo začiatku vyzerá veľmi zložito ale verte, že je úplne jednoduchá a Váš život výrazne posunie.
Doit.im GTD je opäť vynikajúca aplikácia podľa vzoru GTD metódy a táto mne osobne veľmi vyhovuje na pracovné úlohy, projekty a tendre. Uvidíte, že Vás aj šéf pochváli ako ste sa výrazne zlepšili a ktovie, možno Vám aj plat zvýšia 🙂
Smart Voice Recorder bola jedna z mála aplikácii, ktorá nahrávala naozaj kvalitné zvuky. Využijete ju ako diktafón na prednáške, alebo pri nahrávaní vlastných rýchlych poznámok k projektu, na obchodnom rokovaní ak si nestíhate alebo nechce pred klientmi robiť poznámky, prípade hudobníci na nahrávanie svojej hry a spevu.
Ak pracujete na oddelení logistiky alebo nákupu tak si určite nezabudnite preveriť, či Váš prepravca nemá náhodou šikovnú aplikáciu ako je táto od spoločnosti DACHSER. Po zadaní refenčného číslo (môže to byť číslo zásielky, číslo čiarového kódu z palety alebo Vami zadaná referencia) si viete pozrieť kde presne sa zásielka nachádza, či sa už doručuje a ak bola doručená tak, ktorá osoba ju o ktorej hodine prevzala.
Nuž a ak ste práve nezamestnaný a nemáte načo využiť vyššie spomenuté aplikácie tak nevešajte hneď hlavu ale si čo najskôr stiahnite do svojho mobilu aplikáciu Profesia, kde nájdete aktuálne voľné pozície hlavne na Slovenskom trhu. Ak je vaším cieľom Rakúsko tak siahnite napríklad po aplikácii Monster.
Ďalšie časti seriálu o android aplikáciách:
1. Užitočné aplikácie pre Váš Android
2. Android aplikácie – pracovné
3. Android aplikácie pre športovcov
4. Android aplikácie pre cestovateľov
5. Android aplikácie – hry
6. Andorid aplikácie – jazyky
7. Android aplikácie – hudba