Android aplikácie – hry

Tak ste sa konečne dočkali aj výberu jedných z najlepších hier, ktoré momentálne android market ponúka. Pre lepší prehľad rozdelím jednotlivé hry na zopár kategórií, kde si dúfam, každý hráč nájde to svoje. Niektoré hry sú síce zadarmo ale s obmedzenými funkciami alebo misiami, avšak často platená verzia je len pár centov alebo 2-3 eurá. Niekedy sa oplatí podporiť týmito smiešnymi sumami vývojárov aby sme nemali v hrách reklamy a pod. Samozrejme vrelo uvítam, všetky Vaše tipy na iné hry, ktoré si určite odskúšam a tie najlepšie sem doplním.

Simulátory

Mojou najobľúbenejšou kategóriou sú jednoznačne simulátory a to konkrétne letecké, preto ma hneď nezlynčujte, že začínam práve s nimi.

InfinityZlou správou je, že najlepším leteckým simulátorom na android markete je platený simulátor Infinity. Dobrou správou je, že stojí iba  smiešne 4,00 eurá a za tie peniaze rozhodne stojí. Stačí si pozrieť video na android markete – ako by ste mali v mobile Flight Simulator od Microsoftu. Samozrejme najlepšie si ho užijú majitelia tabletov.

x-plane9Kvalitnou aplikáciou zdarma je X-plane9. Síce tu mi chýba pohľad virtuálneho kokpitu ale inak ide o pekne prepracovaný simulátor s veľmi dobrými odozvami na riadenie.

FlightSimSklamal ma spočiatku sľubne vyzerajúci FlightSim. Hneď druhá misia mi robila problémy tak uvidím, či sa dočkám aktualizácie. Autori píšu, že ide o simulátor boeingu 747-400. Možno z vonkajšieho pohľadu je tomu tak avšak vzhľad kokpitu je skôr 737-700.

MaydayZopár chvíľ zábavy Vám zabezpečí aj aplikácia Emergency Landing Disaster, kde ako už názov napovedá máte za úlohu bezpečne pristáť za rôznych podmienok ako je prudký dážď, búrka, porucha lietadla a iné. Ak sa Vám bezplatné misie zapáčia môžete si dokúpiť ďalšie.

HelidroidAby sme neobišli ani tích čo majú radi helikoptéry tak mne sa veľmi páčilo vianočné vydanie Helidroidu. Ovládete tu model helikoptéry v rôznych miestnostiach ako je obývačka a plníte rôzne misie. Tak choďte a vyberte si to pravé pre Vás.

AceWingsMáte radi multiplayerové letecké strielačky? Tak práve pre Vás je tu  AceWings. Ponúka aj single player mód vo forme tzv nepriateľských vĺn, kde si môžete nacvičiť taktiku a potom hurá na nepriateľa 😀

SkyGamblersV podobnom štýle je aj ďalší simulátor hlavne pre mutiplayerové bitky Sky Gamblers. Tentokrát na skutočných historických lietadlách. Tie dvojplošníky nemajú chybu tak sťahujte a posúďte sami.

AbsoluteRCSimAk niekto uvažuje o kúpe RC modelu, či už lietadla, helikoptéry alebo lodičky tak mu odporúčam najskôr si vyskúšať Absolute RC Simulator. Stojíte v strede ihriska a ovládate vybraný RC model takže si to viete pekne nacvičiť bez toho aby ste sa báli, že si poškodíte skutočný model.

WingsuitChcete si vyskúšať ako sa cítia šialenci čo lietajú s wingsuit? Že neviete čo to vôbec je? Tak si stiahnite a zahrajte hru Wingsuit a pokúste sa získať čo najvyššie skóre. Tu platí čím bližie k povrchu či bočnej skale letíte tým viac bodov. Držím Vám palce 😉

TrainSimChcete vedieť ako sa cíti taký šofér vlaku? Aké to vôbec je ísť po trati cez mosty, cez tunel, okolo polí a zastavovať v dedinách na stanici? Ste fanatik do vlakov? Tak si stiahnite veľmi podarenú aplikáciu Train Sim.

LittleCranePár hodín zábavy Vám určite zabezpečí aj The Little Crain. Máte na výber vyskúšať si aké je to obsluhovať paletový vozík, báger ale hlavne žeriav. Myslíte si, že je to malina? Tak nech sa páči, pri niektorých misiách dávajte pozor aby ste nehodili telefón o zem, keď sa Vám ani 5x nepodarí tú platnu uložiť na miesto 😀

FarmingPosledným simulátorom ulahodím dúfam večným farmárom a poľnohospodárom. Za 1 euro môžete mať Farming Simulátor, kde budete orať, brániť, valcovať, kosiť obilie koľko len chcete. Alebo si stiahnite zdarma Tractor: More Farming – kde si zajazdíte len na traktore.

Závodné preteky

BeachBuggyZ bezplatných závodných hier sa mi páčila najviac hra Beach Buggy Blitz, kde je naozaj nádherná grafika, rôzne prostredia ako pláž, močiar, sopka, jaskyne a iné. Tešte sa preto na dlhé hodiny hrania kým si vylepšíte všetko čo vylepšiť ide.

RacingThunderCelkom obstojná bola aj hra Racing Thunder 2 i keď na to ovládanie si treba zo začiatku zvyknúť. Budete jazdiť cez rôzne stratené chrámy, tropické pláže či horské priesmyky. Po ceste zbierate vylepšenia ako nitro, pneu a iné.

FormulaUnlimitedProgramátori nezabudli ani na fanúšikov pretekov formuly F1 i keď po grafickej stránke hra Formula Unlimited Racing nejak zvlášť neohúri. Podobne aj na ovládanie si treba zo začiatku zvyknúť, kým začnete vyhrávať. Verím však, že sa čoskoro objaví možno platená ale krajšia verzia týchto pretekov.

NFSMWAk si ale chcete vychutnať autíčka v plnej kráse tak treba jednoznačne otvoriť peňažnku a nájsť v nej zbytočných 4,49 EUR za Need For Speed Most Wanted. Najskôr si však skontrolujte či to Váš telefón zvláda. Ale keď uvidíte video z hry (kliknite na obrázok vedľa) tak si mnohí radi aj telefón vymeníte len aby ste mohli túto lahôdku hrať 😀

RPG

DungeonHunterTáto hra si síce vyžaduje lepšie a svižnejšie smartfóny ale po grafickej stránke je to opäť jedna z herných lahôdok. Kto má rad RPG na štýl Diablo tak zaručene bude okamžite sťahovať hru Dungeon Hunter 4. Hra je zadarmo ale pri niektorých ťažších misiách asi budete uvažovať o dokúpení gemov či zlata pre rýchlejšie získanie lepšej zbroje.

SoulcraftPodobný herný zážitok a krásnu grafiku ponúka aj ďalšia bezplatná hra SoulCraft – Action RPG. Na android markete nájdete ešte zopár RPG-čiek ale po grafickej stránke to už nieje akosi ono.

Strategické

ClashoCDoma s priateľkou momentálne obaja fičíme na vynikajúcej hre Clash Of Clans. Budujete si silnú základňu, ktorú Vám len tak ľahko nepriateľ nedobije a zároveň si vytvárate čo najsilnejšie vojsko aby ste mohli získať poháre od slabších hráčov a postupovať stále do vyššej ligy. Nezabudnite sa prihlásiť do niektorého z klanov aby ste mohli využiť ďalšie posily. Tu však platí to, že nesmiete od ostatných členov Vašeho klanu len príjmať ale musíte aj dávať 🙂 Veľa zdaru pri hre a keď chcete prihláste sa do našeho klanu „KingdomSLOVAKIA“

Nestárnuca je aj hra Civilizácia, ktorá sa má na PC už svoje piate pokračovanie. Do smartofónov sa dostáva pod názvom FreeCiv a ide vlastne o pôvodné hry Civilizácia I a II.